Статьи

Утримати персонал за допомогою онбордингу та адаптації: досвід EPAM Systems

РЕКРУТОРІЯ: вебінар з Наталією Соболєвою
РЕКРУТОРІЯ: вебінар з Наталією Соболєвою
Associate Manager та People Partner в EPAM Systems

Організації, які будуть перемагати на ринку через п'ять років, сильно відрізнятимуться від організацій, які ми знаємо сьогодні. Вони, насамперед, будуть більш «людяними» та все більше будуть фокусуватись на людях в якості головної конкурентної переваги. Для амбітних компаній це означає необхідність залучати таланти та активно працювати над їх утриманням.

На черговому вебінарі проекту «Рекруторія» Наталія Cоболєва, Associate Manager та People Partner EPAM Systems, розповіла, як за допомогою онбордингу та адаптації персоналу боротися з плинністю кадрів.

ПОНЯТТЯ ОНБОРДИНГУ

Нова робота – це завжди стрес для співробітника. Онбординг якраз і покликаний створити комфортні умови для старту і сприяти швидкому включенню співробітника в роботу. Без нього ви ніби кидаєте новачка у воду – хай сам випливає. Можливо, і випливе, проте враження від такого «навчання» будуть ненайкращі. Окрім того, онбординг має ряд переваг і для роботодавця, адже він сприяє швидшому ознайомлені працівника з компанією, її процесами, командою, корпоративною культурою та цінностями. А ще створює середовище для залучення та мотивації нового працівника та передумови для його утримання.

Наприклад, із введенням процесу онбордінгу в EPAM Systems рівень плинності кадрів знизився з 51% у 2011 до 12% у 2018 році.

Утримати персонал за допомогою онбордингу та адаптації: досвід EPAM Systems

ПРОЦЕС ОНБОРДИНГУ

Процес рекрутингу передбачає декілька етапів: загальне інтерв’ю з рекрутером, технічне інтерв’ю, менеджерське інтерв’ю, інтерв’ю з замовником (за необхідністю). Далі вже стартує процес онбордингу. І певні заходи з нього потрібно провести ще до виходу на роботу нового співробітника. Наприклад:

  • Створити аккаунт
  • Підготувати техніку
  • Отримати та перевірити документи майбутнього новачка
  • Надіслати привітальний листа з інформацією та розкладом на перший день

Але, звичайно, що найактивніша робота з адаптації нового співробітника починається в його перший робочий день. З чого має складатись онбординг-день?

  1. Знайомство, організаційні моменти
  2. Загальна презентація про компанію
  3. Ознайомлення з цінностями компанії в інтерактивному форматі
  4. Презентації департаментів та сервісів, до яких люди можуть звернутись
  5. Завершення та планування наступного дня

Не забудьте підготувати й welcome-pack для нового співробітника. Туди можна покласти набір канцелярії, корпоративну чашку, корпоративний блокнот тощо. Наприклад, останній – EPAM Systems використовує для того, щоб розповісти новачку про цінності компанії, дати список завдань на перші два тижні взаємодії, розповісти про внутрішні портали та найважливіші контакти, дати відповіді на найчастіші запитання.

Протягом перших двох тижнів роботи нового співробітника HR-менеджеру варто провести з ним першу зустріч віч-на-віч, на якій запитати про те, чому він вирішив співпрацювати з компанією, його минулий досвід, виявити мотиваційні фактори, очікування, дізнатись про перші враження від компанії та дати відповіді на питання.

Утримати персонал за допомогою онбордингу та адаптації: досвід EPAM Systems

Наступна зустріч має відбутись протягом перших 2 місяців. Вона потрібна для того, аби зрозуміти як людина себе почуває, чи подобаються їй завдання, чи співпали її очікування, чи є якісь ризики, незадоволення та чи є якісь питання.

Не забудьте й про третю зустріч, яка має ознаменувати завершення адаптаційного періоду та має відбутися через 3 місяці після початку роботи.

Додаткові матеріали від спікерів Рекруторії шукайте в Телеграм каналі 👉 @recrutoria

Вакансии дня

Комментарии